Utställningsresultat

Showresults 2014
Katt Grupp Klass Domare Resultat
MIN kattklubb - Karlshamn 4 Oktober 2014
GIC S*Cederskogens Larry Lava 6 5 Grazyna Laskowska - Malaga Grand International Champion
S*Lofvens Edda Eternally Mine 5 9 Iréne Eek Magnusson CAC + NOM
Skånes Kattklubb - Helsingborg 17 Augusti 2014
IC S*Cederskogens Larry Lava 6 5 Dorte Kaae CAGCIB + NOM
IC S*Kronämgens Larissa 8 7 Brita Busse International Champion
S*Lofvens Edda Eternally Mine 5 11 Lene Glem Ex1 + NOM
Racekatten - Dragör 10 Augusti 2014
IC S*Cederskogens Larry Lava 6 5 Fabio Brambilla CAGCIB
CH S*Kronämgens Larissa 8 7 Annelie Persson CACIB + NOM
Racekatten - Dragör 9 Augusti 2014
IC S*Cederskogens Larry Lava 6 5 Stephane Henry CAGCIB
CH S*Kronämgens Larissa 8 7 Linda Sviksa CACIB
Calmare Kattklubb - Kalmar 28 Juni 2014
IC S*Cederskogens Larry Lava 6 5 Britta Busse CAGCIB
CH S*Kronämgens Larissa 8 9 Luigi Comorio CHAMPION
S*Lofvens Edda Eternally Mine 5 11 Luigi Comorio Ex 1
SVISS - Trelleborg 11 Maj 2014
S*Kronämgens Larissa 8 9 Bertil Johansson CAC
S*Lofvens Edda Eternally Mine 5 12 Marie Westerlund Ex 1 + BIV-t
Dackekatten - Gislaved 3 Maj 2014
S*Kronämgens Larissa 8 9 Zvezdan Menedov CAC
S*Lofvens Edda Eternally Mine 5 12 Zvezdan Menedov Ex 1 + BIV-t
Min Kattklubb - Kristianstad 22 Februari 2014
IC S*Cederskogens Larry Lava 6 5 Dorte Kaae CAGCIB
S*Kronämgens Larissa 8 11 Hanna Jensen Ex 2
Katteklubben - Køge Danmark 25 Januari 2014
IC S*Cederskogens Larry Lava 6 5 Charles Spijker CAGCIB
S*Kronängens Larissa 8 11 Thea Friscovec Ex 1
Show results 2013
Katt Grupp Klass Domare Resultat
FMK - Ljungbyhed 6 Oktober 2013
IC S*Cederskogens Larry Lava 6 5 Anne Paluluoma CAGCIB
FMK - Ljungbyhed 5 Oktober 2013
CH S*Cederskogens Larry Lava 6 7 Jörgen Frithiof International Champion
DARAK - Dragör 4 Augusti 2013
IC S*Lofvens Amber Amplitud 5 5 Jörgen Billing CAGCIB + BIV (total) + NOM
CH S*Cederskogens Larry Lava 6 7 Isabella M. Chiavuzzo CACIB
DARAK - Dragör 3 Augusti 2013
IC S*Lofvens Amber Amplitud 5 5 Isabella M. Chiavuzzo CAGCIB
CH S*Cederskogens Larry Lava 6 7 Minna Krogh CACIB
SVISS - Trelleborg 9 Juni 2013
IC S*Lofvens Amber Amplitud 5 5 Lene Glem CAGCIB + BIV
S*Cederskogens Larry Lava 6 9 Robert Lubrano CHAMPION
SVISS - Trelleborg 8 Juni 2013
IC S*Lofvens Amber Amplitud 5 5 Marino Koot Ex2
S*Cederskogens Larry Lava 6 9 Lene Glem CAC
S*Lofvens Carla Courageous 3 9 Lene Glem Ex2
Dackekatten - Värnamo 4 Maj 2013
CH S*Lofvens Bella Be in Love 6 7 Anne Köhn CACIB
Sydkatten - Malmö 20 April 2013
S*Lofvens Bella Be in Love 6 9 Michael Edström CHAMPION
Min kattklubb - Kristianstad 24 Februari 2013
CH S*Lofvens Amber Amplitud 5 7 Anne-Gro Edström International Champion + BIV
S*Cederskogens Larry Lava 6 9 Jörgen Frithiof CAC + NOM
S*Lofvens Carla Courageous 3 11 Kristina Rautio Ex1 + NOM
S*Lofvens Bella Be in Love 6 9 Jörgen Frithiof CAC
S*Lofvens Calvin Clever 6 11 Jörgen Frithiof Ex1 + BIV + NOM
Min kattklubb - Kristianstad 23 Februari 2013
CH S*Lofvens Amber Amplitud 5 7 Mira Fonsén CACIB + BIV+NOM
S*Cederskogens Larry Lava 6 9 Kristina Rautio Ex2
S*Lofvens Bella Be in Love 6 9 Kristina Rautio CAC
Show results 2012
Katt Grupp Klass Domare Resultat
Skkk - Helsingborg 12 Augusti 2012
S*Cederskogens Larry Lava 6 11 Jette Eva Madsen Ex2
Skkk - Helsingborg 11 Augusti 2012
S*Cederskogens Larry Lava 6 11 Jörgen Billing Ex2
SVISS - Trelleborg 3 Juni 2012
S*Cederskogens Larry Lava 6 12 Hannah Jensen Ex1+BIV+NOM
S*Lofvens Bella Be in Love 6 11 Hannah Jensen Ex2
SVISS - Trelleborg 2 Juni 2012
S*Cederskogens Larry Lava 6 12 Dorte Kaae Ex1+BIV+NOM
S*Lofvens Bella Be in Love 6 11 Dorte Kaae Ex2
Racekatten - Fuglebjerg 6 Maj 2012
S*Lofvens Bella Be in Love 6 11 Jette Eva Madsen Ex2
Elfsborgskatten - Alingsås 6 Maj 2012
S*Cederskogens Larry Lava 6 12 Magdalena Kudra Ex1
Elfsborgskatten - Alingsås 5 Maj 2012
S*Cederskogens Larry Lava 6 12 Jörgen Billing Ex1
Sydkatten - Malmö 15 April 2012
SC S*Fridalas Nypon 5 1 Anette Sjödin HP
S*Lofvens Aron Argon 3 9 Anne Köhn CHAMPION+BIV(total)+NOM
Sydkatten - Malmö 14 April 2012
S*Lofvens Aron Argon 3 9 Kristina Rautio CAC+BIV(total)+NOM
Katteklubben - Köge (Danmark) 29 Januari 2012
GIC S*Fridalas Nypon 5 3 Alexey Schukin SUPREME CHAMPION
CH S*Lofvens Amber Amplitud 5 7 Alexey Schukin CACIB
Show results 2011
Katt Grupp Klass Domare Resultat
Racekatten - Köpenhamn 4 December 2011
GIC S*Fridalas Nypon 5 3 Aliosha Romero CACS
S*Lofvens Amber Amplitud 5 9 Aliosha Romero CHAMPION+BIV(total)
Föreningen Mästerkatten - Lund 9 October 2011
GIC S*Fridalas Nypon 5 3 Grazyna Malaga CACS+NOM+BIS breeding male (60p)
S*Lofvens Amber Amplitud 5 9 Grazyna Malaga CAC+BIV(adult)+NOM
S*Lofvens Aron Argon 3 9 Michael Edström CAC+NOM
Föreningen Mästerkatten - Lund 8 October 2011
GIC S*Fridalas Nypon 5 3 Helene Reiter CACS
S*Lofvens Amber Amplitud 5 9 Helene Reiter CAC+BIV(adult)
Scandinavia Winner Show - Uppsala 2011
S*Lofvens Amber Amplitud 5 11 Sirpa Lindelöf Ex1+NOM
S*Lofvens Aron Argon 3 11 Veikko Saarela Ex2
Skånes kattklubb - Helsingborg 14 Augusti 2011
GIC S*Fridalas Nypon 5 3 Ulrike Wahl CACS+BIVtot+NOM
S*Lofvens Amber Amplitud 5 11 Ulrike Wahl Ex1
S*Lofvens Aron Argon 3 11 Ulrike Wahl Ex1+BIV+NOM+BIS
Skånes kattklubb - Helsingborg 13 Augusti 2011
GIC S*Fridalas Nypon 5 3 Stephe Bruin CACS+NOM
S*Lofvens Amber Amplitud 5 11 Stephe Bruin Ex1+NOM
S*Lofvens Aron Argon 3 11 Aliosha Romero Ex1
SVISS - Trelleborg 2 Juli 2011
GIC S*Fridalas Nypon 5 3 Fabrice Calmès CACS+NOM
S*Lofvens Amber Amplitud 5 11 Fabrice Calmès Ex1+BIVtot+NOM
S*Lofvens Aron Argon 3 11 Fabrice Calmès Ex1+BIV
Min kattklubb – Kristianstad 15 Maj 2011
CH S*Cederskogens Etna 3 7 Jörgen Frithiof CACIB
S*Lofvens Amber Amplitud 5 11 Kristina Rautio Ex1+NOM
S*Lofvens Aron Argon 3 11 Jörgen Frithiof Ex1+BIV
LIRAK – Lørenskog Norge 8 Maj 2011
S*Lofvens Aron Argon 3 12 Dietmar Sagurski Ex1+BIV
LIRAK – Lørenskog Norge 7 Maj 2011
S*Lofvens Aron Argon 3 12 Anne Gro Edstrøm Ex1+NOM
Racekatten – Hårlev Danmark 8 Maj 2011
CH S*Cederskogens Etna 3 7 Geir Edvardsen Ex2
Sydkatten – Malmö 10 April 2011
GIC S*Fridalas Nypon 5 3 Marie Westerlund CACS
S*Lofvens Amber Amplitud 5 12 Marie Westerlund Ex1
S*Lofvens Aron Argon 3 12 Raymond Alessandro Sætre Ex1
Sydkatten – Malmö 9 April 2011
GIC S*Fridalas Nypon 5 3 Raymond Alessandro Sætre
CH S*Cederskogens Etna 3 7 Anne Köhn CACIB
S*Lofvens Amber Amplitud 5 12 Raymond Alessandro Sætre Ex1+Domarens favorit
S*Lofvens Aron Argon 3 12 Anne Köhn Ex1+ NOM+BIS
Gestrica kattklubb – Gävle 6 Mars 2011
GIC S*Fridalas Nypon 5 3 Karina Bjuran CACS + BIS Avelshane
S*Lofvens Amber Amplitud 5 12 Karina Bjuran Ex2
S*Lofvens Aron Argon 3 12 Raymond Alessandro Sætre Ex2
Gestrica kattklubb – Gävle 5 Mars 2011
GIC S*Fridalas Nypon 5 3 Åsa Hammarlund BIS Avelshane
S*Lofvens Amber Amplitud 5 12 Åsa Hammarlund Ex1
S*Lofvens Aron Argon 3 12 Karina Bjuran Ex2
Katteklubben – Köge Danmark 23 Januari 2011
GIC S*Fridalas Nypon 5 3 Marc Crastucci CACS
Show results 2010
Katt Grupp Klass Domare Resultat
Mästerkatten – Hässleholm 9 Oktober 2010
GIC S*Fridalas Nypon 5 3 Jette Eva Madsen CACS
Racekatten – Naestved Danmark 26 September 2010
Katt Grupp Klass Domare Resultat
IC S*Fridalas Nypon 5 5 Bette Lind Grand International Champion
Skånes kattklubb – Höganäs 15 Augusti 2010
Katt Grupp Klass Domare Resultat
IC S*Fridalas Nypon 5 5 Raymond Alessandro Sætre CAGCIB
S*Cederskogens Etna 3 9 Letje Röhr-Dubbeld CHAMPION
Skånes kattklubb – Höganäs 14 Augusti 2010
Katt Grupp Klass Domare Resultat
IC S*Fridalas Nypon 5 5 Letje Röhr-Dubbeld CAGCIB
S*Cederskogens Etna 3 9 Brita Busse CAC + NOM
RHK – Varberg 31 Juli 2010
Katt Grupp Klass Domare Resultat
IC S*Fridalas Nypon 5 5 Rolf Vohringer CAGCIB
S*Cederskogens Etna 3 9 Anne Köhn CAC
SVISS – Trelleborg 22 Maj 2010
Katt Grupp Klass Domare Resultat
IC S*Fridalas Nypon 5 5 Michael Edström CAGCIB+BIV
S*Cederskogens Etna 3 11 Jette Eva Madsen Ex 1+BIV
SVISS – Trelleborg 23 Maj 2010
Katt Grupp Klass Domare Resultat
IC S*Fridalas Nypon 5 5 Jette Eva Madsen CAGCIB+BIV
S*Cederskogens Etna 3 11 Michael Edström Ex 1
Sydkatten – Malmö 10 April 2010
Katt Grupp Klass Domare Resultat
IC S*Fridalas Nypon 5 5 Yan Roca – Folch CAGCIB+NOM
S*Cederskogens Etna 3 11 Anette Sjödin Ex 1
Sydkatten – Malmö 11 April 2010
Katt Grupp Klass Domare Resultat
IC S*Fridalas Nypon 5 5 Kristina Rautio CAGCIB+BIV
S*Cederskogens Etna 3 11 Kristina Rautio Ex 1
Racekatten – Tune Danmark 21 Mars 2010
Katt Grupp Klass Domare Resultat
IC S*Fridalas Nypon 5 5 Jette Eva Madsen Ex 2
Katteklubben – Köge Danmark 24 Januari 2010
Katt Grupp Klass Domare Resultat
CH S*Fridalas Nypon 5 7 Jörgen Billing/Annika Billing IC+BIV+NOM
Show results 2009
Katt Grupp Klass Domare Resultat
Föreningen Ädelkatten – Göteborg 12 December 2009
S*Cederskogens Etna 3 12 Raymond Alessandro Sætre Ex 1+ BIV
Västsvenska kattklubben – Göteborg 1 November 2009
Katt Grupp Klass Domare Resultat
CH S*Fridalas Nypon 5 7 Jörgen Billing CACIB + NOM
Västsvenska kattklubben – Göteborg 31 Oktober 2009
Katt Grupp Klass Domare Resultat
CH S*Fridalas Nypon 5 7 Fabio Brambilla CACIB + NOM (1 röst i panelen)
Mästerkatten – Hässleholm 4 Oktober 2009
Katt Grupp Klass Domare Resultat
S*Fridalas Nypon 5 9 Stephane Bernard CHAMPION
Mästerkatten – Hässleholm 3 Oktober 2009
Katt Grupp Klass Domare Resultat
S*Fridalas Nypon 5 9 Laura Burani CAC
Min kattklubb – Kristianstad – 15 Augusti 2009
Katt Grupp Klass Domare Resultat
S*Fridalas Nypon 5 9 Lene Glem CAC, NOM
RHK – Varberg – 1 Augusti 2009
Katt Grupp Klass Domare Resultat
S*Fridalas Nypon 5 11 Veikko Saarela Ex 1
Skånes Kattklubb – Osby 18 July 2009
Katt Grupp Klass Domare Resultat
S*Fridalas Nypon 5 11 Jette Eva Madsen Ex 1
SVISS – Hässleholm 5 Juli 2009
Katt Grupp Klass Domare Resultat
S*Fridalas Nypon 5 11 Kristina Rautio Ex 1
Calmare Kattklubb – Kalmar – 27 Juni 2009
Katt Grupp Klass Domare Resultat
S*Fridalas Nypon 5 11 Lone Lund Ex 1, BIVtot, NOM
Sydkatten – Malmö – 19 April 2009
Katt Grupp Klass Domare Resultat
S*Fridalas Nypon 5 11 Yan Roca - Folch Ex 2
Sydkatten – Malmö – 18 April 2009
Katt Grupp Klass Domare Resultat
S*Fridalas Nypon 5 11 Anette Sjödin Ex 2